Rowery COLNAGO (COLNAGO bikes)

Zaczniemy od początku, czyli od najstarszych rowerów, w ten sposób pokazać chcemy, jak zmieniała się koncepcja roweru szosowego tej jakże znamienitej i ulubionej przez nas (i za pewne nie tylko przez nas) marki


1. COLNAGO SPORT - stalowa rama z przełomu lat 60-tych i 70-tych., tu wersji Golden Edition.

2. COLNAGO MEXICO i NUOVO MEXICO - Klasyczne ramy stalowe z połowy i końca lat 70-tych w dwu wersjach lakierunku (niestety nie oryginalnego). Osprzęt Campagnolo Record 

3. COLNAGO OVAL CX - Klasyczna rama Cro-Mo - jedna z najbardziej unikalnych i niepowtarazlnych ram Colnago - klasyczna czasówka z początku lat 80-tych. Osprzęt Campagnolo Super Record.

4. COLNAGO MASTER - rama Cro-Mo z połowy lat 80-tych, piękne chromy, osprzęt Campagnolo Record.

5. COLNAGO SUPERISSIMO - Klasyczna stalowa rama z końca 80-tych - w wielu aspektach podobna do Mexico. Osprzęt rzecz jasna Campagnolo.

6. COLNAGO CARBITUBO Single tube - skonstruowany na pojedynczej rurze skośnej. Niepowtarzalny - dobrany do kolorystyki osprzęt Campagnolo Athena z roku 1988 tak jak i rama. 

7. COLNAGO C-35 - absolutnie unikalny model w klasycznym lakierunku Art Decor i klasycznej tonacji kolorystycznej. Jest to jedna z pierwszych czasowych ram karbonowych wyprodukowana przy współpracy z Ferrari w roku 1989. Co ciekawe rama w konstrukcji monock - bez muf i łączeń. Osprzęt Campagnolo C-Record, do tego legendarna kierownica Cinelli. 

8. COLNAGO CARBITUBO - śliczne, absolutnie unikalne bliźniaki w różnym lakierunku i tonacji kolorystycznej. Rama wyprodukowanych przy współpracy z Ferrari w roku 1991. Podwójna rura skośna i piękne mufy alu, to oczywiście inny wariant poprzedniego modelu. Osprzęt Campagnolo Record.

9. COLNAGO ALTAIN - rama Cro-Mo z chromowanymi mufami z roku 1991, osprzęt Campagnolo Avanti. 

10. COLNAGO TECNOS - stalowa rama uznawana za najlżejszą ramę stalową na świecie, piękne chromy, klasycznt Art Decor - osprzęt Campagnolo Record/Chorus. Produkowana z poczętkiem lat 90-tych

11 COLNAGO TITANIO - Klasyczna rama, jednak wyjątkowy materiał - tytan - jedna z najbardziej poszukiwanych ram Colnago - Pomimo nowoczesnego materiału - klasyczne piękno - oczywiście wespół z osprzętem Campy. Produkcja - jak Tecnos - początek lat 90-tych.

12. COLNAGO ARTE PISTA - piękny jak wszystkie - rama alu produkowana jak i kolejnych klika w latach 90-tych.

13. Colnago Chic - lakka rama alu z weidelcem Colnago Carbon, do tego osprzęt Campagnolo. W tym zestawieniu waga poniżej 8 kg

14. Colnago Dream Reflex - lakka rama alu z legendarnym weidelcem Colnago Force Carbon, do tego osprzęt Shimano 105 

15. COLNAGO ARTE (Art Decor) - aluminiowa rama w klasycznie pięknym lakieruneku. Osprzęt Campagnolo Chorus.

16. COLNAGO TECNOS - nazwa jak w znanej ramie stalowej lecz tym razem to rama alu w klasycznym lakierunku - osprzęt Campagnolo Record/Chorus.

17. COLNAGO MEGA RAPID - rama aluminiowa, jednak wcale nie mniej interesująca niż dawne stalowe - osprzęt w większości Campagnolo Athena

18. COLNAGO C40 - Legendarna już - pierwsza produkowana samodzielnie rama karbonowa COLNAGO. Wyprodukowana w roku 1994, ustanowiła swą wagą (1200 gram) na wiele lat rekord nie do pobicia (dwie wersja kolorystyczne). Osprzęt Campagnolo Record.

19. COLNAGO C-40 B-Stay - rower, który z pewnością stanowił wzór i kreślił standardy roweru szosowego na przełomie XX i XXI wieku. Osprzęt Campagnolo. Dwie wersje lakiernicze.

20. COLNAGO MEGA MASTER - Klasyczna w geometrii rama, jednak materiał to aluminium. Produkowana od początku XXI wieku - osprzęt Campagnolo Chorus.

21. COLNAGO PRIMAVERA - właściwie współczesny niemal model (produkowany od roku 2005), lecz nadal pełen uroku - rama alu - osprzęt jak z marzeń o ultralekkim rowerze - Stronglight, Thomson, Soul-Kozak. Waga 6710g !!!! (Weighy 6710g !!!). 

22. COLNAGO C50 - jeśli C40 to legenda, to C50 jest nią również, jednak ten model to także absolutnie współczesna rama (2009) - nadal uważana jest za jedną z najlepszych ram szosowych na świecie. Jej waga (1140 gram), przy wyjątkowej sztywności to nadal rewelacja  - tu w "skromnej" czerni.

23. COLNAGO CX-1 - to bez wątpienia rama współczesna i nowoczesna - jedna z najlepszych i najlżejszych ram szosowych na świecie. Jej waga (1040 gram), przy wyjątkowej sztywności to bezsporna rewelacja. Często nazywana "ramą mistrzów", bowiem wygrywano na niej najsłyniejsze Tour'y.

24. Colnago M10-S - nowoczesna rama uzupełniona nowoczesnym osprzętem Campy i klasycznymi, choć ultralekkimi kołami. W sumie wyszedł rower o wadze 5650g.